Кріплення для сонячних панелей для монтажу батарей на даху або землі

У сучасному світі зелена енергетика зайняла важливе місце, використовуючи сонячну енергію можна заощадити безліч таких ресурсів як вугілля, нафта, торф. Енергія Сонця абсолютно безпечна для навколишнього середовища і при цьому дешева.

Промислові та домашні сонячні електростанції користуються заслуженою популярністю, тим більше, що підключившись до державної програми «Зелений тариф» протягом декількох років можна повністю окупити вартість електростанції і добре заробити. Тут переходимо до поняття "Кріплення для сонячних панелей".

Кріплення для сонячних панелей для монтажу батарей на даху або землі

Як здійснюється кріплення сонячних батарей на дахах приватних будинків

Системи кріплення сонячних панелей передбачають різні варіанти, встановлювати сонячні батареї можна як на дахах приватних будинків і споруд, так і на землі або присадибній ділянці на рівні 1-1,5 метра від поверхні землі.

Як здійснюється кріплення сонячних батарей на дахах приватних будинків

Основою сонячних батарей є фотоелектричні сонячні елементи, які перетворюють енергію Сонця в електричну, яку можна використовувати для живлення електричних приладів всіх видів. Найбільш популярні на ринку полікристалічні і монокристалічні моделі сонячних панелей, при наявності бюджету найкраще вибрати і купити монокристалічні, оскільки вони мають великий ККД.

Вибираючи системи кріплення сонячних панелей, у багатьох покупців виникає резонне питання про те, чи підходить їх дах для установки сонячних батарей.

В даному випадку існують рекомендації, які проголошують про те, що сонячні установки різної потужності повністю придатні для кріплення на дахах котеджів.

Дотримуючись архітектурних правил, в більшості випадків споруджують плоскі і похилі дахи. До плоским дахів відноситься залита бетоном площина з різними типами гідроізоляції, такими як металопрофіль, асфальт або руберойд. Більшість сонячних батарей добре кріпляться на дахах, що мають плоску форму.

Для дахів похилої форми передбачено безліч матеріалів, такі як шиферні, металеві або руберойдові, що мають найширші можливості для геометрії поверхні даху. Дахи, покриті матеріалом, який може обсипатися, категорично не підходять для монтажу панелей, наприклад, їх не можна кріпити на дахах, що мають руберойдове покриття.

Фірми-виробники систем кріплення сонячних панелей постаралися передбачити різні види покрівлі та створити продукцію, яка максимально підходить до кожного покрівельного матеріалу, зробити елементи кріплення сонячних панелей максимально доступним для споживача.

Багатьох цікавить питання про те, з чого зроблені кріплення для монтажу сонячних батарей, відповідаючи на нього слід зауважити, що в основному кріпильні конструкції зроблені з алюмінію. Направлючі, на які кріпляться батареї, мають кілька типів затискачів:

  • кінцеві;
  • центральні.

Кінцевими затискачами батареї кріпляться до направляючої, а центральними можна закріпити дві сонячні панелі. Ці затискачі принципово відрізняються тільки довжиною ніжки. Для кріплення сонячних панелей на даху також знадобляться з'єднувачі стиків і клеми. Кріплення сонячних панелей на даху може бути як проникаючим в покрівлю, так і розташованому над нею у вигляді фальців або стикових швів.

Кріплення сонячних панелей на плоскому даху з металу відбувається без порушення її цілісності. У тому ж випадку, якщо металеві покрівельні елементи мають форму черепиці, то відбувається проникнення в товщину даху. Оскільки багатьох домовласників турбує питання про те, чи не буде згодом текти дах після такого проникнення, то варто звернути увагу на те, що кріплення забезпечено спеціальними ущільнювачами, які унеможливлюють протікання. Приватні будинки, що мають металевий дах, відрізняються низьким ступенем енергоспоживання і високою міцністю, тому вони відмінно підходять як для установки одиничних батарей, так і електростанцій до 30 кВт.

Також хорошим варіантом для кріплення сонячних панелей на плоскому даху є черепична покрівля, на якій можна з'єднувати і підключати сонячні батареї без проникнення всередину покрівлі.

Кріплення сонячних панелей на даху з ЕПДМ і полівінілхлориду можна встановлювати на дахах, які мають плоску форму або похилу, при цьому, в більшості випадків, не робляться отвори в даху.

Якщо на всіх перерахованих вище типах дахів установка сонячних батарей не викликає особливих складнощів, то бувають дахи, на яких кріпити батареї значно складніше.

Для монтажу особливу складність представляють дахи з шифером, в якому доводиться свердлити отвори, що в майбутньому може значно порушити цілісність даху і створити можливості для протікання.

У приватних елітних котеджах модно споруджувати дерев'яні дахи, для яких стандартне кріплення непридатне, для них потрібна абсолютно особлива система кріплення для монтажу сонячних батарей, в даному випадку знадобляться спеціальні монтажні вузли, що позначиться на ціні в бік її збільшення. Але і питання з шиферними і дерев'яними дахами можна вирішити і прикріпити на них сонячні батареї, тільки це обійдеться дорожче.

Як фактори освітленості і орієнтації покрівлі впливають на монтаж сонячних панелей

Сонячні електростанції дають набагато більше електрики в тому випадку, якщо вони орієнтовані на південний, найбільш освітлену Сонцем, бік, тому якщо ваш дах орієнтований на південь, то це буде великим плюсом і перевагою. Якщо ж ваша дах орієнтований в найбільш невигідному північному напрямку, то є можливість кріплення сонячних панелей на землі або на гаражі, або лазні.

Як фактори освітленості і орієнтації покрівлі впливають на монтаж сонячних панелей

Дуже важливо проводити кріплення сонячних панелей далеко від тіні, яка може падати на сонячні батареї. Тому потрібно утримуватися від кріплення цих джерел зеленої енергетики поблизу багатоповерхових будинків або високих дерев з широкою кроною, від яких може потрапляти тінь.

Виробляючи кріплення сонячних панелей на плоскому даху, потрібно дивитися в майбутнє і відповідно з цим планувати свою роботу. Оскільки ресурс роботи сонячних панелей розрахований на 30-40 років безперебійної роботи, то слід уважно оглянути свій дах і подумати про те, чи не буде потрібно раніше провести ремонт покрівлі, в такому випадку дах потрібно відремонтувати заздалегідь.

Як і при кріпленні сонячних панелей на землі, при кріпленні сонячних панелей на плоскому даху слід правильно розрахувати площу, яка знадобитися під батареї. Так, на 1 кВт потрібно близько 10 квадратних метрів даху, при цьому врахуйте, що мансарди і димоходи будуть красти частину простору. У будь-якому випадку, чим більше місця буде на південному кінці даху, тим краще для монтажу електростанції.

Також на ефективність батарей і способи кріплення сонячних панелей може в значній мірі вплинути кут нахилу даху.

У тому випадку, якщо даху притаманний кут нахилу порядку 35-45 градусів, то сонячні панелі слід встановити під кутом близько 15 градусів, тільки в такому випадку вони будуть добре очищатися від снігу і дощу.

Якщо з яких-небудь причин кріплення сонячних панелей на даху неможливо, то можна розглядати кріплення сонячних панелей на землі вашої присадибної ділянки, розміщення сонячних панелей на даху теплиці або гаража.

Види систем кріплення сонячних панелей

Якщо ви хочете обладнати сонячну електростанцію, то недостатньо просто купити сонячні панелі, на додаток слід ще купити необхідне обладнання, таке як інвертор, акумулятор і кріплення для сонячних панелей.

Види систем кріплення сонячних панелей

На даний момент на ринку безліч фірм виробників сонячних батарей, ви можете вибрати як швейцарське або японське виробництво або віддати перевагу більш дешевому - український та китайський, але які б сонячні панелі ви не купили, важливо також подбати про кріпленні для монтажу сонячних батарей.

Традиційно системи кріплення сонячних панелей бувають двох видів:

  • динамічні;
  • стаціонарні.

Кріплення для сонячних панелей статичного або стаціонарного типу відрізняється незмінним кутом нахилу сонячних батарей, тому вибираючи стаціонарне кріплення, слід встановити сонячні батареї під одним кутом нахилу в найбільш гарному місці, найкраще якщо це буде південний схил даху приватного будинку. В даному випадку кут нахилу панелей буде відповідати 20-40 градусів. Виділяють фасадні системи стаціонарного кріплення, які найкращим чином підходять для настінних батарей, вони можуть бути як вмонтованими, так і навісними.

Кріплення сонячних панелей на землі може добре закріпити батареї на грунті.

Якщо ж ви плануєте кріпити фотомодулі на даху, то будуть потрібні покрівельні системи кріплення для монтажу сонячних батарей.

Найбільшу ефективність сонячним електростанціям надають динамічні системи кріплення, які можуть змінювати кут нахилу. Подібні трекери коштують дорожче, але це цілком виправдано економічною ефективністю і доцільністю всієї системи кріплення сонячних панелей.

Якщо ви зацікавлені в кріпленні для монтажу сонячних батарей, то найкраще придбати його в нашій компанії. Ми займаємося реалізацією кріплення сонячних панелей на землі і на даху, пропонуємо найбільш вигідну ціну і способи доставки. Оплатити системи кріплення можна будь-яким зручним вам способом і вже незабаром все необхідне для монтажу сонячних батарей обладнання, таке як сонячні панелі, інвертори, акумулятори та кріплення будуть доставлені до вас на об'єкт. Ознайомтеся з відгуками на нашому сайті і замовляйте кріплення для сонячних панелей прямо зараз і вже через кілька днів ви зможете отримати власну електрику, якої вистачить для потреб вашого домогосподарства.

 

Кріплення для сонячних панелей для монтажу батарей на даху або землі